VIDEO & AUDIO KÁZÁNÍ

Každý týden čerstvá porce podcastů z Mozaiky - církve, která spojuje lidi dohromady. Nahrávky se aktualizují začátkem týdne, většinou v úterý.

Pro stažení audia klikněte pravým tlačítkem na podtržený odkaz "mp3" a vyberte "Uložit cíl/odkaz jako", zvolte umístění na Vašem pevném disku (nebo jiné) a potvrďte volbu "Uložit". V některých prohlížečích (např. Firefox, Opera, Google Chrome) se po kliknutí levým tlačítkem spustí ve stejném okně on-line přehrávač.

Aktuální kázání můžete stahovat také pomocí služby podcast z adresy: http://www.kshk.cz/podcast/podcast.xml nebo je najdete na http://itunes.apple.com/us/podcast/podcast-mozaika/id405714810. Software iTunes si můžete zdarma stáhnout na webu společnosti Apple.

Pro poslech kázání je možné využít program Winamp, nebo program MPC Home Cinema, který Vám umožní přehrát i většinu dalších mediálních souborů. PDF soubory můžete prohlížet v programu Acrobat Reader. Všechny tři programy jsou ke stažení zdarma.

 

ARCHIV KÁZÁNÍ

Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 

Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO & AUDIO PODCASTY

Datum

20.5.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Viral: Máš na to

Netrapte se tím, co nemáte. Podívejte se na to, co máte, abyste mohli sdílet dobrou zprávu o Bohu. | Existuje dobrá zpráva, kterou stojí za to šířit od člověka k člověku: Je tu Bůh, který se o vás zajímá. Je tu Bůh, kterému můžete věřit.

Datum

13.5.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Viral: Nadpřirozené vedení

Ježíšovi následovníci by měli být jako nádoba plná živé vody. Kamkoli jdou, rozlévají z řeky Ducha svatého. | Existuje dobrá zpráva, kterou stojí za to šířit od člověka k člověku: Je tu Bůh, který se o vás zajímá. Je tu Bůh, kterému můžete věřit.

Datum

06.5.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Viral: Mezi nebem a zemí

Než promluvíme s lidmi o Bohu, je důležité promluvit si s Bohem o lidech. | Existuje dobrá zpráva, kterou stojí za to šířit od člověka k člověku: Je tu Bůh, který se o vás zajímá. Je tu Bůh, kterému můžete věřit.

Datum

29.4.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Selfie: Svatý

Kam se poděla naše úcta, úžas a bázeň před Bohem? Jestli chcete vyměnit plyšovou, bezzubou, povrchní víru za něco mocného a hlubokého, musíte znovu objevit Boží svatost. | Skrze svoje jména Bůh jedinečným způsobem představuje sám sebe. Objevte Boží charakter a to, jak Bůh pracuje v lidských životech.

Datum

21.4.2018

Slovo

Wessie van der Westhuizen

mp3 soubor

mp3

Selfie: Abba

Abba v sobě spojuje důvěrnost slova "tatínek" s důstojností slova "otec". Bylo to tedy spíše milé rodinné oslovení než titul a patřilo k prvním slovům, která se hebrejské dítě naučilo. | Skrze svoje jména Bůh jedinečným způsobem představuje sám sebe. Objevte Boží charakter a to, jak Bůh pracuje v lidských životech.

Datum

15.4.2018

Slovo

Marek Prosner

mp3 soubor

mp3

Selfie: Immanuel

Bez Boha jménem Immanuel by bylo křesťanství jen dalším prázdným náboženstvím. Immanuel ale znamená, že se Bůh stěhuje do naší blízkosti, je na naší straně a jedná v náš prospěch. | Skrze svoje jména Bůh jedinečným způsobem představuje sám sebe. Objevte Boží charakter a to, jak Bůh pracuje v lidských životech.

Datum

08.4.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Selfie: JHVH

Jednoho rána na hoře Sinaj jako by Bůh svolal tiskovou konferenci a řekl: Tak tohle jsem já! Představil se jménem a promluvil o svých pocitech i o tom, co pro nás dělá. | Skrze svoje jména Bůh jedinečným způsobem představuje sám sebe. Objevte Boží charakter a to, jak Bůh pracuje v lidských životech.

Datum

01.4.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Velikonoce v Mozaice

Proč neslavíme Velikonoce stejně bombasticky a velkolepě jako Vánoce? A proč si nedáváme dárky? Pojďme to změnit! Nadělte si 3 speciální dary velikonočního příběhu.

Datum

25.3.2018

Slovo

Veronika Tichá

mp3 soubor

mp3

Vzepřít se obrům: Závislost

Jak porazit Goliáše závislosti a zlozvyků? Vedoucí komunity Betel Veronika Tichá mluví o třech mocných zbraních: uvědomění si problému, motivace ke změně a vytrvalé sebeovládání. | Strach, vztek, odmítnutí, zlozvyky a závislosti - obři, kteří nás chtějí srazit na kolena. Vzepřete se jim! Svůj boj můžete vyhrát!

Datum

18.3.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Vzepřít se obrům: Strach

Strach nabourává naši důvěru. Strach nás připravuje o lásku i o paměť. Strach nám krade sny a budoucnost. O co nebo čeho se bojíte vy? | Strach, vztek, odmítnutí, zlozvyky a závislosti - obři, kteří nás chtějí srazit na kolena. Vzepřete se jim! Svůj boj můžete vyhrát!

Datum

11.3.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Vzepřít se obrům: Odmítnutí

Kdykoli, ať už v soukromí nebo v práci, vás zabolí něčí odmítnutí, připomeňte si a rozbalte čtyři dary od Boha, který vás zná, ví, jak se cítíte a co umíte. | Strach, vztek, odmítnutí, zlozvyky a závislosti - obři, kteří nás chtějí srazit na kolena. Vzepřete se jim! Svůj boj můžete vyhrát!

Datum

04.3.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Vzepřít se obrům: Goliáš musí padnout

Je to moc velké, abych to porazil, tvrdí skeptický hlas. Davidův příběh promlouvá hlasem víry: Je to dost velké, takže nemůžu minout a svého obra porazím. Goliáš musí padnout! | Strach, vztek, odmítnutí, zlozvyky a závislosti - obři, kteří nás chtějí srazit na kolena. Vzepřete se jim! Svůj boj můžete vyhrát!

Datum

25.2.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Spojenci: Gen důvěry

Všichni jsme byli Bohem stvořeni k tomu, abychom se pro druhé stali požehnáním. K tomu ale vede jediná cesta: dělat těžké věci. Proto má obrovskou sílu, když se starší a mladší generace navzájem povzbuzuje, podporuje a říká: Věřím ti! | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

18.2.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Spojenci: Opravdoví přátelé

Co pomáhá vytvářet dlouhotrvající přátelství a vztahy vůbec? Jsi opravdový přítel? Tři znaky těch, kteří zůstanou, i když celý svět odejde. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

13.2.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Spojenci: Žili spolu šťastně až do smrti

V rámci Národního týdne manželství zazněla tato speciální přednáška s podtitulem Čtyři období manželství. Jakub Limr v ní mapuje 4 roční doby manželského vztahu, jejich nástrahy a jaké dobrozvyky v nich můžeme snadno vypěstovat. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

12.2.2018

Slovo

Karel Řežábek

mp3 soubor

mp3

Spojenci: Každý z jiné planety

V rámci Národního týdne manželství zazněla tato speciální přednáška s podtitulem Různost krásná i vražedná. Karel Řežábek z Křesťanského společenství Plzeň v ní rozebírá 4 temperamenty a jejich vliv (nejen) na partnerské vztahy. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

11.2.2018

Slovo

Lukáš Targosz

mp3 soubor

mp3

Spojenci: V ponorce

Ponorková nemoc je stav, kdy máme pocit, že se ve vztahu dusíme a nemáme žádný prostor. Náš host z církve Element naviguje manželskou ponorku do klidnějších vod. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

04.2.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Spojenci: Tvůj zázrak

Na to dobré se velmi snadno zvyká. Zevšední to a už si toho dost nevážíme. Nebuďte slepí k požehnání a zázrakům, které vám do života přinášejí přátelé či životní partneři. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

28.1.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Otevřené dveře

Několik selhání či negativních zkušeností nás dokáže přesvědčit, že nemáme šanci uspět nebo že je všechno špatně. Díky Bohu se dá tohle destruktivní myšlení rozbít. | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

21.1.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Otázka moudrosti

Jedna malá otázka, která vám pomůže nejen v malých, ale i ve velkých rozhodnutích. Je to otázka, která vám ušetří spoustu času, peněz a trápení. | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

14.1.2018

Slovo

Stanislav Bubik

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Zevnitř ven

Příliš často řešíme návyky, které jsou pozorovatelné zvnějšku. Skutečná změna však začíná uvnitř. Jak se přestat soustředit na špičku ledovce a věnovat se tomu, co je hluboko pod hladinou, o tom mluví mozaikový host z pražské Církve bez Hranic Stanislav Bubik. | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

07.1.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Královské rozhodnutí

Efekt reflektoru je jedním ze sabotérů rozhodování. Jak se vyhnout zúženému vidění, neignorovat fakta skrytá ve tmě a neplést si chvilkové nadšení s moudrostí? | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

17.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Vánoce v Mozaice

"Nebojte se. Hle, zvěstuji vám dobrou zprávu o veliké radosti, která bude pro všechen lid, že se vám dnes narodil Zachránce, který je Kristus Pán, v městě Davidově." Vánoční střípky z Mozaiky: poselství Jakuba Limra a finální píseň muzikálu Abraham.

Datum

10.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Advent: Uctívání

Dokonce andělé, stvoření, která znají Ježíše nejdéle ze všech, mu přinášejí svůj vánoční dárek. Inspirují tím další. Tak to vezměte jako inspiraci pro sebe! | Advent v Mozaice! Řeč je o těch, kteří se prvních Vánoc nemohli dočkat, a jak moc to může znamenat pro nás.

Datum

03.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Advent: Zklamání

Ke zklamání dochází, když se naše zkušenost výrazně liší od toho, co očekáváme. Věci zkrátka nejdou vždycky podle našich plánů. Vánoční příběh je mimo jiné o tom, jak zklamání nepodlehnout. | Advent v Mozaice! Řeč je o těch, kteří se prvních Vánoc nemohli dočkat, a jak moc to může znamenat pro nás.

Datum

26.11.2017

Slovo

Dita Targoszová

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O moudrosti

Všechno, co udělám, má svou váhu. Každé moje rozhodnutí má své následky. I proto potřebujeme moudrost. Moudrost totiž vidí prorocky do budoucnosti. Závěr #Přísloví s hostem z hradecké církve Element. | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

19.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O vztazích

Když se mezi námi začne roztáčet kruh šílenství, jak ho zastavit? A co je pro naše klíčové vztahy v rodině nebo v přátelství důležitější víc, než cokoliv jiného? | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

12.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O lenosti

Ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu. Místo toho si najdete jinou práci nebo vymyslíte nějakou výmluvu. Jak bojovat s leností a prokrastinací? | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

05.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O peněžence

Můžete dávat bez lásky, ale nemůžete milovat bez dávání. Nemůžete milovat bez štědrosti. Cesta moudrosti pro vaše finance začíná jinde, než byste čekali. | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

29.10.2017

Slovo

Wessie van der Westhuizen

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Světlo světa

Překročit svůj stín je možné - stačí vejít do světla. Závěr listopadové série s Wessiem van der Westhuizenem z afrického Zimbabwe. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

22.10.2017

Slovo

Miro Tóth

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Živý chléb

"Jsem všechno, co potřebuješ!" Kontroverzní Ježíšův výrok, který nepřestává provokovat. Jak ho prakticky aplikovat do 3 zásadních zón života ukazuje náš slovenský host. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

15.10.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Vzkříšení i život

Každý chce zažívat zázraky. Ale nikdo se nechce dostat do situace, která zázrak vyžaduje. Co se stane, když Boha pozveme do toho, co prožíváme? | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

08.10.2017

Slovo

Peter Butt

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Chléb života

Jste to, co jíte. Tak přijměte pozvání k prostřenému stolu a ochutnejte speciální chleba. Objevte - s naším hostem z Anglie -, co to znamená, když Ježíš říká: Já jsem chléb života. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

01.10.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Kdo jsem já?

Když roste naše vědomí toho, jak velký a dobrý je Bůh, roste i naše sebevědomí. Když roste naše důvěra v Boha, roste v nás i zdravá sebedůvěra. Schovejte své "já" do velkého "Já Jsem". | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

17.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Větší než

Kdo někdy nepotřeboval další šanci? Kdo někdy nechtěl, aby ho druzí přijímali takového, jaký je? Kdo někdy netoužil slyšet "vše odpuštěno"? Svět žízní po milosti, protože ji potřebuje každý z nás. | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

10.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Do posledního šípu

Nejsme tu proto, abychom přežili. Jsme tady, abychom sloužili. Nejsi zodpovědný za to, jaké máš dary a talenty, ani za to, jaké nemáš. Jsi zodpovědný za to, abys rozvíjel a používal, co do tebe Bůh dal pro dobro druhých! | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

03.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Láskyplní extrémisté

Láska není pocit, který nás znenadání přepadne. Láska je sloveso. Je to akce. Poselství, kterým jsme v Mozaice vykopávali novou sezónu 2017/2018, není jen pro "církev, která spojuje lidi dohromady". Je pro každého, kdo touží po zlepšení vztahů s ostatními. | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

27.8.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Pocit viny

Pocity viny na nás doléhají s různou intenzitou - od chvilkové výčitky až po osudovou vinu, která nás tíží den co den. Jak skoncovat se sebeobviňováním a odpustit sami sobě? Vydejte se na místo, kde se vám uleví, kde můžete vydechnout a nově se nadechnout. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

20.8.2017

Slovo

Pavel Radosta

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Boží srdce

Jaký je Bůh? Jak o lidech přemýšlí? Jak v našich životech jedná? Náš další letní host Pavel Radosta z Pardubic vyprávěl svoje zkušenosti s Boží nadpřirozenou mocí a také s námi otevřel Bibli, díky které můžete nahlédnout do Božího srdce. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

13.8.2017

Slovo

Daniel Kunášek

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Kde jsi?

Kde jsi na svojí duchovní cestě? Ať už jsi kdekoli, udělej další krok za Ježíšem! S takovou výzvou dorazil o prázdninách do Mozaiky náš host Daniel Kunášek z Kutné Hory. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

30.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Modlit se jinak

Má smysl modlit se za zázraky? Má smysl prosit Boha o nemožné? Určitě ano! Ale dřív, než Bohu předložíte seznam svých potřeb, potřebujete mít s Bohem vztah. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

23.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Nečůrejte do vody

Co je pro vás natolik zásadní, že když o to přijdete, váš život ztratí smysl? Na co se toužebně díváte a říkáte si: když to budu mít, můj život bude mít konečně cenu? Jací bohové svádějí souboj o vaše srdce? | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

16.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Já nemůžu

"Já nemůžu!" Větička o dvou slovech, která útočí na naše vztahy, kariéru nebo třeba víru. Opřete se o Boží věrnost a vyhlaste nepříteli jménem "Já nemůžu" válku. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

09.7.2017

Slovo

Vojta Urban

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Nic jiného

Tvůj talent je dar od Boha. Co s ním uděláš, je tvůj dar Bohu. Jak věrně používat to, co máme k dispozici, a jak v tom růst, abychom byli obdarovaní i dárci zároveň. Takové bylo poselství prošpikované osobními příběhy a zkušenostmi Vojty Urbana, prvního letního hosta v Mozaice. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

02.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Odpočívej v pokoji

Odpočinek je víc o hlavě než o dece na pláži nebo polopenzi v malebném hotýlku. Užijte si volné dny a dovolené bez pocitů viny a skutečně si odpočiňte. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

25.6.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Oheň

Chceme to a potřebujeme to: Hořet pro něco. Vědět, že to, co děláme, má smysl, a že si v tom vedeme dobře. Jak tenhle oheň mít a mít ho víc? | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

18.6.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Řeka

Ne náhodou se největší a nejvýraznější zázraky dějí na nejtemnějších místech naší planety. Chceš toho být součástí? Tak vykroč z dětského nafukovacího bazénku a vstup do řeky Božího Ducha! | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

11.6.2017

Slovo

Peter Slaný

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Slib

Silný osobní příběh o vysvobození ze závislosti na drogách a poselství o jednom Božím slibu ohledně Ducha svatého. To s sebou do Mozaiky přivezl Peter Slaný, ředitel slovenské organizace ACET. | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

04.6.2017

Slovo

Stanislav Bubik

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Parklétos

Ten, který kráčí po našem boku. Rádce. Utěšitel. Advokát. Každodenní život s Duchem svatým v podání mozaikového hosta Stanislava Bubika z Církve bez hranic v Praze. | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

28.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Posmrtný život

Smrt... a co je dál? Je nebe skutečné? A peklo? Existuje život po životě? | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

21.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Sex? Sex... Sex!

O sexu na 100% otevřeně a upřímně. Rady a tipy pro singles; pro ty, kdo s někým chodí; i pro ty, kteří už mají po svatbě. | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

14.5.2017

Slovo

Dyfrig Hughes

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Malomocná duše

Host z anglického Penistonu Dyfrig Hughes je pastor a zároveň lékař na emergency. A tak na příběhu nemoci a uzdravení ilustruje, proč lidská duše ztrácí půdu pod nohama a jak to Ježíšův dotek dá do pořádku. Do závěrečných titulků přidal jeden příběh i pastor Mozaiky Jakub Limr. | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

07.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Sebelítost

„My jsme si museli sebelítost zakázat, protože, kdo se začal litovat, tak zemřel,“ říká český válečný pilot RAF. Čím sebelítost ubližuje nám a lidem kolem nás? A jak z ní ven? | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

30.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

BibleApp: S chutí

Jsou chvíle, někdy dokonce období, kdy nemáme na Bibli vůbec chuť. Co dělat, abychom se na čtení Knihy knih těšili a dalo nám, co potřebujeme? | Jak prakticky přistupovat ke Knize knih? Jak číst Bibli a rozumět jí?

Datum

23.4.2017

Slovo

Petr Húšť

mp3 soubor

mp3

video

video

BibleApp: S porozuměním

Ne nuda, ale dobrodružství! Zkuste Bibli jako detektivku, médium nebo učebnici. Jak prakticky přistupovat ke Knize knih? Jak číst Bibli a rozumět jí? Mozaikový host Petr Húšť, ředitel festivalu United a muž mnoha talentů a profesí, otevřel dubnovou minisérii #BibleApp.

Mozaika je součástí Církve Křesťanská společenství | Stránky archivovány Národní knihovnou ČR (WebArchiv) | © Křesťanské společenství Mozaika Hradec Králové