VIDEO & AUDIO KÁZÁNÍ

Každý týden čerstvá porce podcastů z Mozaiky - církve, která spojuje lidi dohromady. Nahrávky se aktualizují začátkem týdne, většinou v úterý.

Pro stažení audia klikněte pravým tlačítkem na podtržený odkaz "mp3" a vyberte "Uložit cíl/odkaz jako", zvolte umístění na Vašem pevném disku (nebo jiné) a potvrďte volbu "Uložit". V některých prohlížečích (např. Firefox, Opera, Google Chrome) se po kliknutí levým tlačítkem spustí ve stejném okně on-line přehrávač.

Aktuální kázání můžete stahovat také pomocí služby podcast z adresy: http://www.kshk.cz/podcast/podcast.xml nebo je najdete na http://itunes.apple.com/us/podcast/podcast-mozaika/id405714810. Software iTunes si můžete zdarma stáhnout na webu společnosti Apple.

Pro poslech kázání je možné využít program Winamp, nebo program MPC Home Cinema, který Vám umožní přehrát i většinu dalších mediálních souborů. PDF soubory můžete prohlížet v programu Acrobat Reader. Všechny tři programy jsou ke stažení zdarma.

 

ARCHIV KÁZÁNÍ

Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 

Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO & AUDIO PODCASTY

Datum

14.1.2018

Slovo

Stanislav Bubik

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Zevnitř ven

Příliš často řešíme návyky, které jsou pozorovatelné zvnějšku. Skutečná změna však začíná uvnitř. Jak se přestat soustředit na špičku ledovce a věnovat se tomu, co je hluboko pod hladinou, o tom mluví mozaikový host z pražské Církve bez Hranic Stanislav Bubik. | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

07.1.2018

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Rozhodni se: Královské rozhodnutí

Efekt reflektoru je jedním ze sabotérů rozhodování. Jak se vyhnout zúženému vidění, neignorovat fakta skrytá ve tmě a neplést si chvilkové nadšení s moudrostí? | Je na čase něco začít, nebo s něčím skončit? Hledáte řešení? Nabízíme vám průvodce správným rozhodováním.

Datum

17.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Vánoce v Mozaice

"Nebojte se. Hle, zvěstuji vám dobrou zprávu o veliké radosti, která bude pro všechen lid, že se vám dnes narodil Zachránce, který je Kristus Pán, v městě Davidově." Vánoční střípky z Mozaiky: poselství Jakuba Limra a finální píseň muzikálu Abraham.

Datum

10.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Advent: Uctívání

Dokonce andělé, stvoření, která znají Ježíše nejdéle ze všech, mu přinášejí svůj vánoční dárek. Inspirují tím další. Tak to vezměte jako inspiraci pro sebe! | Advent v Mozaice! Řeč je o těch, kteří se prvních Vánoc nemohli dočkat, a jak moc to může znamenat pro nás.

Datum

03.12.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Advent: Zklamání

Ke zklamání dochází, když se naše zkušenost výrazně liší od toho, co očekáváme. Věci zkrátka nejdou vždycky podle našich plánů. Vánoční příběh je mimo jiné o tom, jak zklamání nepodlehnout. | Advent v Mozaice! Řeč je o těch, kteří se prvních Vánoc nemohli dočkat, a jak moc to může znamenat pro nás.

Datum

26.11.2017

Slovo

Dita Targoszová

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O moudrosti

Všechno, co udělám, má svou váhu. Každé moje rozhodnutí má své následky. I proto potřebujeme moudrost. Moudrost totiž vidí prorocky do budoucnosti. Závěr #Přísloví s hostem z hradecké církve Element. | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

19.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O vztazích

Když se mezi námi začne roztáčet kruh šílenství, jak ho zastavit? A co je pro naše klíčové vztahy v rodině nebo v přátelství důležitější víc, než cokoliv jiného? | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

12.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O lenosti

Ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu. Místo toho si najdete jinou práci nebo vymyslíte nějakou výmluvu. Jak bojovat s leností a prokrastinací? | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

05.11.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Přísloví: O peněžence

Můžete dávat bez lásky, ale nemůžete milovat bez dávání. Nemůžete milovat bez štědrosti. Cesta moudrosti pro vaše finance začíná jinde, než byste čekali. | Schopnost posoudit, rozhodnout se, předvídat, rozlišovat dobré a zlé, ale úplně nejvíc ze všeho je moudrost uměním dobře žít. Naučte se to od nejmoudřejšího z lidí, který kdy žil.

Datum

29.10.2017

Slovo

Wessie van der Westhuizen

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Světlo světa

Překročit svůj stín je možné - stačí vejít do světla. Závěr listopadové série s Wessiem van der Westhuizenem z afrického Zimbabwe. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

22.10.2017

Slovo

Miro Tóth

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Živý chléb

"Jsem všechno, co potřebuješ!" Kontroverzní Ježíšův výrok, který nepřestává provokovat. Jak ho prakticky aplikovat do 3 zásadních zón života ukazuje náš slovenský host. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

15.10.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Vzkříšení i život

Každý chce zažívat zázraky. Ale nikdo se nechce dostat do situace, která zázrak vyžaduje. Co se stane, když Boha pozveme do toho, co prožíváme? | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

08.10.2017

Slovo

Peter Butt

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Chléb života

Jste to, co jíte. Tak přijměte pozvání k prostřenému stolu a ochutnejte speciální chleba. Objevte - s naším hostem z Anglie -, co to znamená, když Ježíš říká: Já jsem chléb života. | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

01.10.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Já jsem: Kdo jsem já?

Když roste naše vědomí toho, jak velký a dobrý je Bůh, roste i naše sebevědomí. Když roste naše důvěra v Boha, roste v nás i zdravá sebedůvěra. Schovejte své "já" do velkého "Já Jsem". | Říkali mu různě: učitel, prorok, dobrý člověk. Jak o sobě mluvil on? Objevte s námi autoportrét Ježíše Krista a jeho poselství pro život každého z nás!

Datum

17.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Větší než

Kdo někdy nepotřeboval další šanci? Kdo někdy nechtěl, aby ho druzí přijímali takového, jaký je? Kdo někdy netoužil slyšet "vše odpuštěno"? Svět žízní po milosti, protože ji potřebuje každý z nás. | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

10.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Do posledního šípu

Nejsme tu proto, abychom přežili. Jsme tady, abychom sloužili. Nejsi zodpovědný za to, jaké máš dary a talenty, ani za to, jaké nemáš. Jsi zodpovědný za to, abys rozvíjel a používal, co do tebe Bůh dal pro dobro druhých! | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

03.9.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Miluji svou církev: Láskyplní extrémisté

Láska není pocit, který nás znenadání přepadne. Láska je sloveso. Je to akce. Poselství, kterým jsme v Mozaice vykopávali novou sezónu 2017/2018, není jen pro "církev, která spojuje lidi dohromady". Je pro každého, kdo touží po zlepšení vztahů s ostatními. | Cesta víry nebyla nikdy zamýšlena jako samotářská záležitost. Ať už je váš názor na církev jakýkoli, poslechněte si zářijovou sérii z Mozaiky.

Datum

27.8.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Pocit viny

Pocity viny na nás doléhají s různou intenzitou - od chvilkové výčitky až po osudovou vinu, která nás tíží den co den. Jak skoncovat se sebeobviňováním a odpustit sami sobě? Vydejte se na místo, kde se vám uleví, kde můžete vydechnout a nově se nadechnout. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

20.8.2017

Slovo

Pavel Radosta

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Boží srdce

Jaký je Bůh? Jak o lidech přemýšlí? Jak v našich životech jedná? Náš další letní host Pavel Radosta z Pardubic vyprávěl svoje zkušenosti s Boží nadpřirozenou mocí a také s námi otevřel Bibli, díky které můžete nahlédnout do Božího srdce. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

13.8.2017

Slovo

Daniel Kunášek

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Kde jsi?

Kde jsi na svojí duchovní cestě? Ať už jsi kdekoli, udělej další krok za Ježíšem! S takovou výzvou dorazil o prázdninách do Mozaiky náš host Daniel Kunášek z Kutné Hory. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

30.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Modlit se jinak

Má smysl modlit se za zázraky? Má smysl prosit Boha o nemožné? Určitě ano! Ale dřív, než Bohu předložíte seznam svých potřeb, potřebujete mít s Bohem vztah. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

23.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Nečůrejte do vody

Co je pro vás natolik zásadní, že když o to přijdete, váš život ztratí smysl? Na co se toužebně díváte a říkáte si: když to budu mít, můj život bude mít konečně cenu? Jací bohové svádějí souboj o vaše srdce? | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

16.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Já nemůžu

"Já nemůžu!" Větička o dvou slovech, která útočí na naše vztahy, kariéru nebo třeba víru. Opřete se o Boží věrnost a vyhlaste nepříteli jménem "Já nemůžu" válku. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

09.7.2017

Slovo

Vojta Urban

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Nic jiného

Tvůj talent je dar od Boha. Co s ním uděláš, je tvůj dar Bohu. Jak věrně používat to, co máme k dispozici, a jak v tom růst, abychom byli obdarovaní i dárci zároveň. Takové bylo poselství prošpikované osobními příběhy a zkušenostmi Vojty Urbana, prvního letního hosta v Mozaice. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

02.7.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Mozaikové léto: Odpočívej v pokoji

Odpočinek je víc o hlavě než o dece na pláži nebo polopenzi v malebném hotýlku. Užijte si volné dny a dovolené bez pocitů viny a skutečně si odpočiňte. | Každou prázdninovou neděli můžete v Mozaice zažít letní osvěžení pro duši s praktickým poselstvím pro každodenní život!

Datum

25.6.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Oheň

Chceme to a potřebujeme to: Hořet pro něco. Vědět, že to, co děláme, má smysl, a že si v tom vedeme dobře. Jak tenhle oheň mít a mít ho víc? | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

18.6.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Řeka

Ne náhodou se největší a nejvýraznější zázraky dějí na nejtemnějších místech naší planety. Chceš toho být součástí? Tak vykroč z dětského nafukovacího bazénku a vstup do řeky Božího Ducha! | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

11.6.2017

Slovo

Peter Slaný

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Slib

Silný osobní příběh o vysvobození ze závislosti na drogách a poselství o jednom Božím slibu ohledně Ducha svatého. To s sebou do Mozaiky přivezl Peter Slaný, ředitel slovenské organizace ACET. | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

04.6.2017

Slovo

Stanislav Bubik

mp3 soubor

mp3

Zapomenutý Bůh: Parklétos

Ten, který kráčí po našem boku. Rádce. Utěšitel. Advokát. Každodenní život s Duchem svatým v podání mozaikového hosta Stanislava Bubika z Církve bez hranic v Praze. | Dává obyčejným lidem neobyčejnou moc. Vede nás, povzbuzuje, stojí při nás. Jak moc s ním ale ve skutečnosti počítáme? Červen v Mozaice věnujeme Duchu svatému, aby se z něj nestal zapomenutý Bůh.

Datum

28.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Posmrtný život

Smrt... a co je dál? Je nebe skutečné? A peklo? Existuje život po životě? | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

21.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Sex? Sex... Sex!

O sexu na 100% otevřeně a upřímně. Rady a tipy pro singles; pro ty, kdo s někým chodí; i pro ty, kteří už mají po svatbě. | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

14.5.2017

Slovo

Dyfrig Hughes

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Malomocná duše

Host z anglického Penistonu Dyfrig Hughes je pastor a zároveň lékař na emergency. A tak na příběhu nemoci a uzdravení ilustruje, proč lidská duše ztrácí půdu pod nohama a jak to Ježíšův dotek dá do pořádku. Do závěrečných titulků přidal jeden příběh i pastor Mozaiky Jakub Limr. | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

07.5.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

Řekli jste si o to: Sebelítost

„My jsme si museli sebelítost zakázat, protože, kdo se začal litovat, tak zemřel,“ říká český válečný pilot RAF. Čím sebelítost ubližuje nám a lidem kolem nás? A jak z ní ven? | Květnová série o tom, co vás zajímá a na co se ptáte. #Řeklijstesioto

Datum

30.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

BibleApp: S chutí

Jsou chvíle, někdy dokonce období, kdy nemáme na Bibli vůbec chuť. Co dělat, abychom se na čtení Knihy knih těšili a dalo nám, co potřebujeme? | Jak prakticky přistupovat ke Knize knih? Jak číst Bibli a rozumět jí?

Datum

23.4.2017

Slovo

Petr Húšť

mp3 soubor

mp3

video

video

BibleApp: S porozuměním

Ne nuda, ale dobrodružství! Zkuste Bibli jako detektivku, médium nebo učebnici. Jak prakticky přistupovat ke Knize knih? Jak číst Bibli a rozumět jí? Mozaikový host Petr Húšť, ředitel festivalu United a muž mnoha talentů a profesí, otevřel dubnovou minisérii #BibleApp.

Datum

16.4.2017

Slovo

Marek Prosner

mp3 soubor

mp3

video

video

Velikonoce v Mozaice

Pomlázka, vajíčka, housátka, kuřátka... Opusťte tradiční české velikonoční kulisy a nechte se Markem Prosnerem, radním Církve Křesťanská společenství, pozvat do příběhu skutečných Velikonoc!

Datum

09.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Lži, kterým věří ženy

Nejsem (dost) hezká. Musím to vzít do vlastních rukou. Nedělám toho dost (nestarám se dost). Do těchto sítí se chytilo nejedno srdce princezny a válečnice. | Konfrontujte nejčastější lži, které paralyzují ženský svět, a poznejte pravdu, která vás vysvobodí.

Datum

02.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Lži, kterým věří muži

Nesmím selhat. Lepší je nechat problémy vyhnít. Kluci nepláčou. | Konfrontujte nejčastější lži, které paralyzují mužský svět, a poznejte pravdu, která vás vysvobodí.

Datum

26.3.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Podřídit se

Politicky nekorektní, pro někoho dokonce jedno ze sprostých slov v Bibli: podřídit se. Jaký je jeho skutečný obsah a jak nám pomáhá v našich vztazích? | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

19.3.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Pohádat se

Je nesmysl, že by i sebekrásnější vztah mohl existovat bez hádek. Konflikty doprovázejí hluboká přátelství i šťastná manželství. Nejde o to nehádat se, ale o to pohádat se správně. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

12.3.2017

Slovo

Tomáš Süss

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Přiblížit se

Na horskou tůru si nevezmete cvičky, na běhání se nehodí pohorky. Abychom dorazili do cíle, potřebujeme správné boty. Co si obout, abychom kráčeli druhým naproti a nezasekli se v našich vztazích na půl cesty? O tom v pokračování série #Spojenci mluví mozaikový host Tomáš Süss z pražské Církve bez Hranic. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

05.3.2017

Slovo

Ráchel Bícová

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Milovat se

Ježíš nám ukázal, co to je úcta, respekt k druhým lidem, co to je zranitelnost, co to je oběť. Bez něj na tyto nezbytné ingredience lásky nikdy nedosáhneme. Ráchel Bícová z Křesťanského společenství Praha v Mozaice odstartovala březnovou sérii #Spojenci. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

07.3.2017

Slovo

Tomáš Raška

mp3 soubor

mp3

Mozaika IN: Důvěra je víc než porozumění

Chcete-li postavit loď, nehledejte lidi, kteří nakoupí dřevo, připraví nástroje, rozdělí práci a kteří budou vše organizovat. Raději lidi naučte, aby toužili po nekonečném širém oceánu. Tímto citátem Antoina de Saint-Exupéryho otevřel Tomáš Raška své vyučování a přemýšlení o církvi. | Setkání Mozaika IN jsou určená především pro ty, kdo už Boha znají a mají touhu posunout se na cestě za Ním dál, jít víc do hloubky.

Datum

26.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Tisíceré díky

Okolnosti se mění, naše nálady se mění, ale existuje jeden důvod k vděčnosti, který se nikdy nezmění. Proto můžete poděkovat, ať už se ve vašem životě momentálně děje cokoli. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

19.2.2017

Slovo

Mojmír Kallus

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Dobrořeč, duše má

Kde najdeme manuál k vděčnosti? A co nás o děkování můžou naučit oslavy izraelských svátků? Nejen to, ale mnohem víc nám prozradil mozaikový host Mojmír Kallus, ředitel Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

12.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Na správnou adresu

Žít vděčně svůj život znamená dotýkat se nebe. Když druhým poděkujeme, je to jako bychom je vzali za ruku a dotkli se nebe společně. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

05.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Děkuji ti

Jedna z nejdůležitějších modliteb má jen dvě slova. Zní: Děkuji ti! | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni.

Datum

07.2.2017

Slovo

Luděk Smolík

mp3 soubor

mp3

Mozaika IN: Tři lásky

Éros, fília a agapé. Čím se tyto druhy lásky liší? A jak o nich mluví Bible? O tom mluvil bývalý pastor Křesťanského společenství Hradec Králové Luděk Smolík. A přidal velmi čerstvý pohled na nejznámější pasáž o lásce z Knihy knih. | Setkání Mozaika IN jsou určená především pro ty, kdo už Boha znají a mají touhu posunout se na cestě za Ním dál, jít víc do hloubky.

Datum

29.1.2017

Slovo

Peter Butt a Darryl Mallett

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Přitažlivá síla

Jsou nějaká místa nebo příležitosti, při kterých Bůh manifestuje svou přítomnost raději? Darryl Mallett a Peter Butt, mozaikoví hosté z Anglie, mluvili o tom, co Boží přítomnost přitahuje. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti!

Datum

22.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Když Bůh mlčí

Kde je Bůh? Proč se to stalo právě mně? Jak to, že moje modlitby nefungují? Jak tedy vstupovat do Boží přítomnosti, i když se Bůh zdá daleko. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti! | Stáhněte si inspiraci pro svoje modlitby na http://bit.ly/2jX3x4h.

Datum

15.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Ztráta paměti

Nejčastější Boží zaslíbení zní: Budu s tebou; jsem s tebou. Na základě osobní zkušenosti několika lidí si prozradíme dva principy, které nám pomůžou překonat duchovní ztrátu paměti a vnímat Boží přítomnost. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti!

Datum

08.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Otevřené srdce, otevřené oči

Půst je dočasné zřeknutí se něčeho, co je dobré, abychom zintenzivnili svou touhu po něčem ještě lepším; touhu po Bohu a Jeho přítomnosti v našem životě. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti! | Brožurku k půstu a další materiály najdete na www.pust.mozaika.hk.

Datum

18.12.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Vánoce v Mozaice: Jeden z nás

Kdyby měl Bůh jméno, jaké by bylo? Kdyby měl Bůh tvář, jak by vypadala? Co kdyby Bůh byl jedním z nás?

Datum

11.12.2016

Slovo

Alexandr Flek

mp3 soubor

mp3

video

video

Advent: Už ano, ještě ne

Svět, jak ho známe, končí a rodí se nový. V tom světě se znovu spojí nebe se zemí – a nebudou už žádní borci a žádní looseři... Adventní příběh v podání BHČ (Bible hezky česky) a Alexandra Sashy Fleka. | Advent v Mozaice. Buďte společně s námi v očekávání. Spasitel světa je mnohem blíž, než si myslíte!

Datum

04.12.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Advent: Budu u toho

Nepodceňujte, co může Bůh udělat ve vás a co může udělat skrze vás! | Advent v Mozaice. Buďte společně s námi v očekávání. Spasitel světa je mnohem blíž, než si myslíte!

Mozaika je součástí Církve Křesťanská společenství | Stránky archivovány Národní knihovnou ČR (WebArchiv) | © Křesťanské společenství Mozaika Hradec Králové