VIDEO & AUDIO KÁZÁNÍ

Každý týden čerstvá porce podcastů z Mozaiky - církve, která spojuje lidi dohromady. Nahrávky se aktualizují začátkem týdne, většinou v úterý.

Pro stažení audia klikněte pravým tlačítkem na podtržený odkaz "mp3" a vyberte "Uložit cíl/odkaz jako", zvolte umístění na Vašem pevném disku (nebo jiné) a potvrďte volbu "Uložit". V některých prohlížečích (např. Firefox, Opera, Google Chrome) se po kliknutí levým tlačítkem spustí ve stejném okně on-line přehrávač.

Aktuální kázání můžete stahovat také pomocí služby podcast z adresy: http://www.kshk.cz/podcast/podcast.xml nebo je najdete na http://itunes.apple.com/us/podcast/podcast-mozaika/id405714810. Software iTunes si můžete zdarma stáhnout na webu společnosti Apple.

Pro poslech kázání je možné využít program Winamp, nebo program MPC Home Cinema, který Vám umožní přehrát i většinu dalších mediálních souborů. PDF soubory můžete prohlížet v programu Acrobat Reader. Všechny tři programy jsou ke stažení zdarma.

 

ARCHIV KÁZÁNÍ

Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 

Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO & AUDIO PODCASTY

Datum

16.4.2017

Slovo

Marek Prosner

mp3 soubor

mp3

video

video

Velikonoce v Mozaice

Pomlázka, vajíčka, housátka, kuřátka... Opusťte tradiční české velikonoční kulisy a nechte se Markem Prosnerem, radním Církve Křesťanská společenství, pozvat do příběhu skutečných Velikonoc!

Datum

09.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Lži, kterým věří ženy

Nejsem (dost) hezká. Musím to vzít do vlastních rukou. Nedělám toho dost (nestarám se dost). Do těchto sítí se chytilo nejedno srdce princezny a válečnice. | Konfrontujte nejčastější lži, které paralyzují ženský svět, a poznejte pravdu, která vás vysvobodí.

Datum

02.4.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Lži, kterým věří muži

Nesmím selhat. Lepší je nechat problémy vyhnít. Kluci nepláčou. | Konfrontujte nejčastější lži, které paralyzují mužský svět, a poznejte pravdu, která vás vysvobodí.

Datum

26.3.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Podřídit se

Politicky nekorektní, pro někoho dokonce jedno ze sprostých slov v Bibli: podřídit se. Jaký je jeho skutečný obsah a jak nám pomáhá v našich vztazích? | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

19.3.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Pohádat se

Je nesmysl, že by i sebekrásnější vztah mohl existovat bez hádek. Konflikty doprovázejí hluboká přátelství i šťastná manželství. Nejde o to nehádat se, ale o to pohádat se správně. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

12.3.2017

Slovo

Tomáš Süss

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Přiblížit se

Na horskou tůru si nevezmete cvičky, na běhání se nehodí pohorky. Abychom dorazili do cíle, potřebujeme správné boty. Co si obout, abychom kráčeli druhým naproti a nezasekli se v našich vztazích na půl cesty? O tom v pokračování série #Spojenci mluví mozaikový host Tomáš Süss z pražské Církve bez Hranic. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

05.3.2017

Slovo

Ráchel Bícová

mp3 soubor

mp3

video

video

Spojenci: Milovat se

Ježíš nám ukázal, co to je úcta, respekt k druhým lidem, co to je zranitelnost, co to je oběť. Bez něj na tyto nezbytné ingredience lásky nikdy nedosáhneme. Ráchel Bícová z Křesťanského společenství Praha v Mozaice odstartovala březnovou sérii #Spojenci. | Jako lidé máme různé povahy, talenty nebo názory, přesto můžeme mít pevné vztahy a být si navzájem spojenci - v přátelství, v manželství, v rodině i v práci.

Datum

07.3.2017

Slovo

Tomáš Raška

mp3 soubor

mp3

Mozaika IN: Důvěra je víc než porozumění

Chcete-li postavit loď, nehledejte lidi, kteří nakoupí dřevo, připraví nástroje, rozdělí práci a kteří budou vše organizovat. Raději lidi naučte, aby toužili po nekonečném širém oceánu. Tímto citátem Antoina de Saint-Exupéryho otevřel Tomáš Raška své vyučování a přemýšlení o církvi. | Setkání Mozaika IN jsou určená především pro ty, kdo už Boha znají a mají touhu posunout se na cestě za Ním dál, jít víc do hloubky.

Datum

26.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Tisíceré díky

Okolnosti se mění, naše nálady se mění, ale existuje jeden důvod k vděčnosti, který se nikdy nezmění. Proto můžete poděkovat, ať už se ve vašem životě momentálně děje cokoli. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

19.2.2017

Slovo

Mojmír Kallus

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Dobrořeč, duše má

Kde najdeme manuál k vděčnosti? A co nás o děkování můžou naučit oslavy izraelských svátků? Nejen to, ale mnohem víc nám prozradil mozaikový host Mojmír Kallus, ředitel Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

12.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Na správnou adresu

Žít vděčně svůj život znamená dotýkat se nebe. Když druhým poděkujeme, je to jako bychom je vzali za ruku a dotkli se nebe společně. | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni. 

Datum

05.2.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

28 dní vděčnosti: Děkuji ti

Jedna z nejdůležitějších modliteb má jen dvě slova. Zní: Děkuji ti! | Vděčnost je víc než pocit. Je to způsob života. Tak se připojte i vy k únorové sérii #28dni vděčnosti v Mozaice! Přidávejte na Instagram, Twitter nebo Facebook fotky, videa, obrázky nebo texty, za co jste v životě vděční. Označte je hashtagem #28dni.

Datum

07.2.2017

Slovo

Luděk Smolík

mp3 soubor

mp3

Mozaika IN: Tři lásky

Éros, fília a agapé. Čím se tyto druhy lásky liší? A jak o nich mluví Bible? O tom mluvil bývalý pastor Křesťanského společenství Hradec Králové Luděk Smolík. A přidal velmi čerstvý pohled na nejznámější pasáž o lásce z Knihy knih. | Setkání Mozaika IN jsou určená především pro ty, kdo už Boha znají a mají touhu posunout se na cestě za Ním dál, jít víc do hloubky.

Datum

29.1.2017

Slovo

Peter Butt a Darryl Mallett

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Přitažlivá síla

Jsou nějaká místa nebo příležitosti, při kterých Bůh manifestuje svou přítomnost raději? Darryl Mallett a Peter Butt, mozaikoví hosté z Anglie, mluvili o tom, co Boží přítomnost přitahuje. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti!

Datum

22.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Když Bůh mlčí

Kde je Bůh? Proč se to stalo právě mně? Jak to, že moje modlitby nefungují? Jak tedy vstupovat do Boží přítomnosti, i když se Bůh zdá daleko. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti! | Stáhněte si inspiraci pro svoje modlitby na http://bit.ly/2jX3x4h.

Datum

15.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Ztráta paměti

Nejčastější Boží zaslíbení zní: Budu s tebou; jsem s tebou. Na základě osobní zkušenosti několika lidí si prozradíme dva principy, které nám pomůžou překonat duchovní ztrátu paměti a vnímat Boží přítomnost. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti!

Datum

08.1.2017

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

V Boží přítomnosti: Otevřené srdce, otevřené oči

Půst je dočasné zřeknutí se něčeho, co je dobré, abychom zintenzivnili svou touhu po něčem ještě lepším; touhu po Bohu a Jeho přítomnosti v našem životě. | Bůh je všudypřítomný, přesto... Můžeme udělat něco proto, abychom si lépe uvědomovali jeho blízkost, slyšeli jeho hlas nebo vnímali jeho vedení? Lednová série v Mozaice je pozváním do Boží přítomnosti! | Brožurku k půstu a další materiály najdete na www.pust.mozaika.hk.

Datum

18.12.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Vánoce v Mozaice: Jeden z nás

Kdyby měl Bůh jméno, jaké by bylo? Kdyby měl Bůh tvář, jak by vypadala? Co kdyby Bůh byl jedním z nás?

Datum

11.12.2016

Slovo

Alexandr Flek

mp3 soubor

mp3

video

video

Advent: Už ano, ještě ne

Svět, jak ho známe, končí a rodí se nový. V tom světě se znovu spojí nebe se zemí – a nebudou už žádní borci a žádní looseři... Adventní příběh v podání BHČ (Bible hezky česky) a Alexandra Sashy Fleka. | Advent v Mozaice. Buďte společně s námi v očekávání. Spasitel světa je mnohem blíž, než si myslíte!

Datum

04.12.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Advent: Budu u toho

Nepodceňujte, co může Bůh udělat ve vás a co může udělat skrze vás! | Advent v Mozaice. Buďte společně s námi v očekávání. Spasitel světa je mnohem blíž, než si myslíte!

Datum

27.11.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Advent: Nemůžu se dočkat

Vánoční výzdoba v Tescu už na konci října? Amatéři! Bůh odstartoval advent stovky, dokonce tisíce let před prvními Vánocemi. Nadšeně dopředu vyprávěl skrze proroky, kde se Boží Syn narodí, jaký bude nebo jak se bude jmenovat. | Advent v Mozaice. Buďte společně s námi v očekávání. Spasitel světa je mnohem blíž, než si myslíte!

Datum

20.11.2016

Slovo

Michal Vaněk

mp3 soubor

mp3

video

video

Naděje: Lepší budoucnost

Když o nás a naší budoucnosti přemýšlí Bůh, co má před očima? Z brněnské církve Slovo života nám odpověď přivezl Michal Vaněk. | Naděje. Kotva duše v neklidné době. Listopadová série v Mozaice.

Datum

13.11.2016

Slovo

Jakub a Karolina Limrovi

mp3 soubor

mp3

video

video

Naděje: Pošli to dál

Kdo má naději, žije jinak. Možná už jste slyšeli o zlatém pravidle "Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě." Znáte ale platinové pravidlo? | Naděje. Kotva duše v neklidné době. Listopadová série v Mozaice.

Datum

06.11.2016

Slovo

Jakub Limr

mp3 soubor

mp3

video

video

Naděje: Na houpačce

Pocity, okolnosti, selhání. Tohle všechno může velmi snadno naši duši zhoupnout dolů. Jak oproti tomu získat naději, dokonce i tam, kde to vypadá úplně beznadějně? | Naděje. Kotva duše v neklidné době. Listopadová série v Mozaice.

Mozaika je součástí Církve Křesťanská společenství | Stránky archivovány Národní knihovnou ČR (WebArchiv) | © Křesťanské společenství Mozaika Hradec Králové